V petek, 28. 10. 2022, pred začetkom krompirjevih počitnic, smo si vzgojiteljice in otroci 2. in 3. skupine v okviru projekta VSUO in v želji po druženju, pripravili zabavno čarovniško dopoldne. Priprave na ta dan so potekale že nekaj dni prej, ko smo izdelovali čarovniško dekoracijo. Vzgojiteljice smo se spremenile v čisto prave ‘čarovnice’ in ob pripovedovanju zgodbe Tačka – čarovniška mačka, otrokom pričarale pristno čarovniško vzdušje.  Čarovnice smo zarajale na metlah in skupaj z otroci zaplesale v krogu. Da pa smo dokazale, da res znamo čarati, smo skupaj z otroci pripravile čisto pravi čarovniški napoj, s katerim smo se po kosilu tudi posladkali. Za konec pa smo se vsi skupaj odpravili na čarovniški pohod po vrtcu.

Strokovne delavke skupine 2 in 3