Deževno ponedeljkovo dopoldne nam je s svojim obiskom popestril Sofijin ata, ki nam je predstavil poklic fizioterapevta. Na začetku otrokom ni bilo najbolj jasno kakšno delo fizioterapevti opravljajo. Skozi pogovor, pripomočke in različne aktivnosti, ki jih je pripravil za nas, pa jim je bilo dosti lažje. Otrokom so bili najbolj zanimivi pripomočki, ki jih pri svojem delu uporablja, le-te so tudi z veseljem preizkusili. Skupaj smo izvedli tudi gibalno minutko, različne vaje za ravnotežje in vaje za stopalo. Čas skupaj nam je zelo hitro minil in Sofijin ata se je moral posloviti in se odpraviti v službo. S svojim prikazom nam je pomagal tudi pri izvedbi našega tematskega sklopa o poklicih, ki ga polni novih spoznanj počasi zaključujemo.

Otroci in strokovni delavki skupine 5