Za nami je Teden otroka, katerega tema se je letos glasila: »Otrok, nepopisan list«. Le-ta  nas  opominja, kako pomembno je, da otrokom omogočimo pogoje za srečno in izpolnjujoče otroštvo. Kako lahko to izpolnimo v vrtcu, našim najmlajšim? Prav ta teden smo dobili na uvajanje našega 14 člana skupine. Prav on je bil za nas  »nepopisan list«, saj smo se prvič srečali.  Poskušali smo ga spoznati, sprejeti, razumeti njegove potrebe. Ne glede na njegove uvajalne, začetniške stiske, so on in ostali otroci,  imeli na voljo posebne dejavnosti, dogodke in druženje z malce starejšo skupino 3. Le-ti so nas povabili na ogled predstave »Kdo je ukradel listje« s pomočjo kamišibaja in ogled risanke.  Posladkali smo se s kuhanimi kostanji, s katerimi se je verjetno večina otrok srečala prvič. Otrokom smo ponudili plastelin, ki so ga gnetli, drobili, valjali, preizkušali z vsemi čutili. Najbolj pa smo ponosni na naš »daljši pohod«, kjer smo uživali v čudovitem jesenskem soncu.

Vzgojiteljici Marija Rudolf in Lea Arnuš