»Ples je znak življenja, ki izhaja iz telesa in njegovega gibanja.
Za otrokovo življenje pa je prav tako pomembno gibanje kot dihanje.«

V ponedeljek 13. 05. 2024 je potekalo v vrtcu Sonček plesno popoldne, za otroke in starše, ki obiskujejo plesno – gibalne urice. Plesno – gibalne urice obiskuje 21 otrok iz 5. in 6. skupine. Plesno popoldne se je odvijalo v igralnici skupine 5 na lokaciji Videm 26.

Staršem smo pripravili krajši program, kjer so jim otroci zaplesali in pokazali kaj vse smo se v letošnjem letu naučili. Starše smo najprej povabili, da se z nami plesno pozdravijo, nato pa smo zaplesali na naslednje pesmi: Ježek teka teka, Babica Zima, Pingvini, Sneženi mož, Krokodili od Dejan dogaja, ples Čokolada ter za konec še na refren pesmi Počitnice od Tinkare Fortuna. Plesno pravljico smo prav tako zaključili z plesnim pozdravom v slovo. Otroke še je pozdravila pomočnica ravnatelja ga. Andreja Majcen in otrokom razdelila sladko pozornost za njihov prvi nastop.

Kot mentorici plesno – gibalnega krožka sva zelo zadovoljni in ponosni na otroke, saj so otroci pri samih plesih neizmerno uživali in se zabavali.

Mentorici Patricija in Sanja